lilinet.eu lilinet.eu
Bartek 15.02.2021

Jak mogę usunąć domniemanego złodzieja samochodów?

Kwestia zgłoszenia kradzieży pojazdu jest bardzo złożona. Trudno sobie wyobrazić przypadek kradzieży samochodu i chcemy to jak najszybciej zgłosić. Jednak napotykamy wiele trudności, które nie mieszczą się w zakresie żadnego rozwiązania prawnego ani finansowego. Co wtedy zrobić? Jak mogę pomóc?

Co zrobić, aby odzyskać pojazd?

Istnieją dwie opcje. Pierwszym jest pójście na policję. Policja zdaje sobie już sprawę, że czasami złodzieje podszywają się pod policję, aby popełnić ten czyn. Warto to wziąć pod uwagę i wykorzystać wszelkie możliwe wsparcie w postaci odpowiednich działań.

Drugim rodzajem rozwiązania jest skontaktowanie się z serwisem i zgłoszenie kradzieży. W takim przypadku nie otrzymamy jednak gwarancji na zwrócony pojazd. Aby móc oficjalnie udowodnić, że pojazd został skradziony, będziemy musieli przedstawić dokumenty potwierdzające, że podobny pojazd został niedawno skradziony. Może to być trudny orzech do zgryzienia z kilku powodów.

Masz tylko jedną możliwość i jest to skorzystanie z usług dobrej kancelarii prawnej, która pomoże mi zdobyć i odpowiednio zabezpieczyć pojazd. Nie wolno nam korzystać z własnych dokumentów, będziemy musieli przedłożyć dokumenty potwierdzające wycenę pojazdu.

Ostatnim i ostatnim krokiem jest przedstawienie pojazdu bankowi i podjęcie decyzji o naliczeniu opłaty za usługę. W tytule nie powinniśmy mieć konkretnych szczegółów dotyczących transakcji i daty jej wykonania. Możemy jednak spróbować zweryfikować dokumenty własności pojazdu. Jeśli sprzedawca ma adres siedziby, a kupujący ma tymczasowy adres pod adresem sprzedającego, transakcję należy zarejestrować i sporządzić raport. Zgłoszenie nie będzie rozstrzygające, jeśli sprzedawca nie dopełni wszystkich formalności i nie dopełni formalności. Tylko właściciel pojazdu może podjąć decyzję o naliczeniu opłaty.

Tagi: dokumenty, pojazdupojazd, kradzieży, pojazd wolnobieżny, pojazd gov, pojazdy dla dzieci, pojazdy elektryczne,