lilinet.eu lilinet.eu
Bartek 01.02.2021

lub GPS w samochodzie

Musisz też mieć świadomość, że nie każdy samochód jest wyposażony w GPS i nie każdy kierowca jest nim objęty. Jest to szczególnie prawdziwe podczas jazdy po nieutwardzonych drogach, pokrytym odcinku trasy i przemieszczaniu się pod nowy adres ze względu na konieczność przeniesienia samochodu z poprzedniego, do którego nie ma oczywistej drogi ani miejsca do ukrycia się. Warto też mieć świadomość, że GPS nie będzie rejestrował każdej lokalizacji auta, a jedynie ich fragmenty, a nawet wtedy tylko na potrzeby danego samochodu warto skorzystać z map Google, aby lepiej poznać okolicę i w ten sposób sprawdź, czy są jakieś znaki drogowe lub sygnały.

Inteligentny samochód to nie wszystko, co warto wiedzieć

Samochody najczęściej wyposażone w technologie motoryzacyjne to tzw. systemy inteligentne. Są to między innymi układy zapobiegające blokowaniu kół podczas hamowania, układy utrzymywania pasa ruchu, tempomat czy mapy drogowe. Jak widać, możliwości jest wiele i każda z nich może nam się przydać. Oczywiście niektóre z tych rozwiązań są droższe od innych, ale korzyść z ich stosowania jest na pewno wygodniejsza i szybsza niż np. Wypożyczenie używanego auta czy opłacenie nowego, a smarta auta mamy na dużą zakres.

Warto wiedzieć, że inteligentne systemy są zawsze dostępne w kilku egzemplarzach, ale warto wybrać ten, który jest dla nas wygodniejszy. Zdecydowanie łatwiej jest dzwonić z tego typu telefonu, a samochód zawsze będzie brzmiał lepiej niż przy korzystaniu z systemu z osobnym głośnikiem. Dzieje się tak zwykle w przypadku systemów wyposażonych w technologię 3D Touch, zwaną też Touch ID lub systemem opartym na tzw. Haptic feedback. W tym systemie do telefonu wysyłana jest informacja o rodzaju i kolorze Twojego telefonu, co z kolei przekłada się na powiadomienie o wykryciu samochodu.

Tagi: auta, telefonu, samochodu, samochód, inteligentne, układy, touch, systemy, lepiej, świadomość, będzie, mieć, drogowe,